Przykładowy artykuł

Fundacja Cyryla i Metodego
NIP: 522-249-96-52
REGON: 013121848

Biuro TATO.NET
tel. (+48) 81 527 99 13
e-mail: info@tato.net

Adres do korespondencji:
ul. Ks. W. Danielskiego 10
20-806 Lublin
Zainwestuj w ojcostwo:


Przekaż darowiznę
Dane do przelewów tradycyjnych:


Odbiorca:
Fundacja Cyryla i Metodego
Nr rachunku BZ WBK:
PL32 1090 2688 0000 0001 3274 5411
Tytuł przelewu:
Darowizna na Tato.Net
niedziela, 22 marca 2015 00:31

Przykładowy artykuł

Napisał 
Mamy nie były zachwycone... Mamy nie były zachwycone... Fot.: Antek Możdżonek

Tu wpisujemy tekst leadu, czyli wprowadzenia. Lead przybliża temat, któremu poświęcony jest artykuł, podaje już jakiś najważniejszy/e fakt/y, jednak jego głównym celem jest zachęcić czytelnika do dalszej lektury. Jego objętość w naszym przypadku nie powinna przekraczać 400 znaków ze spacjami, żeby tekst nie wystawał poza zdjęcie. A jak wprowadzić zdjęcie?


Celowo na końcu leadu zadałem pytanie, żebyś zechciał zapoznać się z tym, co przygotowałem :) Jednak nie zawsze trzeba kończyć lead znakiem zapytania. Wystarczy, że umieścisz tam swego rodzaju zapowiedź czegoś ciekawego, albo podając fakty będziesz jednocześnie zagadkowy. Albo np. prezentując wyprawę z dziećmi opiszesz krótko jakieś niesamowite wydarzenie po czym zakończysz lead zdaniem: "To był dopiero początek" :)


Wracając do zdjęcia. Zdjęcie, które widzisz teraz w prawym górnym rogu, wprowadź wykorzystując zakładkę Ilustracja (powyżej okna edytora). Jeśli to możliwe, postaraj się aby zdjęcie miało format poziomy, nie mniejszy niż 600 piks. (szer.) na 330 piks.(wys.), a jednocześnie, żeby jego waga nie przekraczała 200 kb.


Zanim zaczniesz wpisywać tekst artykułu, wstaw poniżej leadu kreskę, dzięki której system odróżni lead od reszty artykułu. W tym cele ustaw kursor poniżej leadu i kliknij przycisk Więcej . Przycisk ten znajdziesz poniżej edytora. 


Twój tekst będzie bardziej atrakcyjny dla czytelników (i wyszukiwarek), jeśli podzielisz go na akapity - po 4-5 linijek i od czasu do czasu zastosujesz pogrubienia, niektórych wyrazów lub krótkich fragmentów tekstu.


Niezależnie od zdjęcia głównego, które dodałeś w zakładce Ilustracja, możesz też dodawać zdjęcia w samym artykule, klikając w ikonkę Grafika , który znajdziesz poniżej okna edytora. Wstawiając zdjęcia wrzucasz je na serwer Tato.Net, dlatego wprowadzając zdjęcia stwórz katalog z nazwą swojego Klubu, np. OK-Lublin, wtedy łatwiej będzie Ci je znaleźć. Wstawione zdjęcie najłatwiej edytować po kliknięciu w ikonę drzewka - na pasku zadań powyżej okna edytora.Aby stworzyć nowy artykuł, wejdź na stronę Twojego Klubu i kliknij przycisk  , który widzisz w prawym górnym rogu strony.


Kiedy stworzysz nowy artykuł, kliknij przycisk zapisz - w prawym górnym rogu edytora. Wcześniej sprawdź, czy masz włączone odpowiednie ustawienia - tak dla publikacji, nie dla wyróżnienia. Powinno to wyglądać tak, jak poniżej:

Żeby mój Przykładowy artykuł nie wyświetlał się na liście artykułów Twojego Klubu, otwórz jego edycję i zaznacz Nie w opcji Opublikowane, a następnie zapisz.


Opublikowany artykuł możesz zmieniać i uzupełniać po kliknięciu w przycisk:


Aby edytować dane swojego Klubu kliknij w przycisk Edytuj artykuł , który widać przy danych, a następnie wpisz odpowiednie informacje w tabelkę. Przy terminach spotkań, jeśli to możliwe, postaraj się wpisać konkretne daty, najlepiej na pół roku do przodu. Ewentualnie wpisz np.: każdy pierwszy wtorek miesiąca od 18:00 do 20:00. Przy danych Twojego Klubu (i tylko tam) wyróżnienie artykułu powinno być włączone na Tak, aby Twój Klub był widoczny na Liście wszystkich Klubów.


Jeśli będziesz miał jakieś pytania, napisz do mnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Zakładka Klubów Ojca zacznie być ogólnodostępna, jeśli przynajmniej kilka klubów opublikuje choć jeden artykuł. Będziecie tymi pierwszymi? Mam nadzieję :)


Serdecznie pozdrawiam

Rafał Janus

Tato.Net, Powered by Joomla!     Valid XHTML and CSS.     Wykonanie slavo.net.pl.     Design: At Work.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce prywatnościAkceptuję