Tkanie z tatą - dlaczego Karolina wzieła udział w spotkaniu Tato & Córka?

nowy kalendarz

<< Luty 2020 >> 
 Po  Wt  Śr  Cz  Pi  So  Ni 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Fundacja Cyryla i Metodego
NIP: 522-249-96-52
REGON: 013121848

Biuro TATO.NET
tel. (+48) 81 527 99 13
e-mail: info@tato.net

Adres do korespondencji:
ul. Ks. W. Danielskiego 10
20-806 Lublin
Zainwestuj w ojcostwo:


Przekaż darowiznę
Dane do przelewów tradycyjnych:


Odbiorca:
Fundacja Cyryla i Metodego
Nr rachunku BZ WBK:
PL32 1090 2688 0000 0001 3274 5411
Tytuł przelewu:
Darowizna na Tato.Net

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

Tkanie z tatą - dlaczego Karolina wzieła udział w spotkaniu Tato & Córka?  Email


Pewnego dnia zastanawiając się nad największymi pragnieniami mojego serca, tęsknotami i głodami miłości, odkryłam, że wynikają one ze słabej relacji z moim tatą. On zawsze był. Mieszkał z nami, interesował się naszymi potrzebami materialnymi, ale czegoś brakowało.Tego najważniejszego - spotkania. UTKANIA relacji przez zwykłą bliskość, zaangażowanie, troskę, rozmowę i czułość. Odkrywając ten brak mocno posmutniałam, uświadamiając sobie, że minęło 25 lat mojego życia, a ja nie dostałam i nie dałam na tyle, abyśmy stworzyli głęboką relację tato - córka.


Rozmawiałam z przyjacielem, który powiedział, "Nic straconego! Twój tata żyje, mieszka niedaleko. Dlaczego do niego nie pójdziesz i nie powiesz mu że go kochasz, albo że jest super tatą?" Pomyślałam, że rzeczywiście poznałam już tęsknotę, dlaczego nie pójdę za tym dalej i czegoś z tym nie zrobię, przecież mam wpływ na moją relację z tatą. Nie wszytko zależy tylko od niego, ale potrzeba zaangażowania dwóch osób. Postanowiłam, że chcę się z nim spotkać, bez telewizora i bieżących problemów. Tak po prostu, spędzić czas i pogadać o wszystkim i o niczym. Przez 25 lat mojego życia mało było takich TKAŃ, ale można w każdej chwili się zatrzymać i zacząć TKAĆ naszą relację.
W dzień jego imienin zadzwoniłam powiedzieć, że bardzo go kocham i zaproponować wspólne wyjście.

- Tato, może pójdziemy do kina?

- Nic nie grają teraz ciekawego...

- To może pójdziemy na koncert Mietka Szcześniaka? Jest za tydzień w naszym mieście i mam dwa bilety.

- Niespecjalnie mam ochotę...

- To może chociaż na kawę do kawiarni?

- Daj spokój, kawy możemy napić się w domu...

Mówią: do trzech razy sztuka, ja się odważyłam walczyć dalej. Zmieniłam "taktykę" i zaczęłam dzielić się tym, co myślę:

- Wiesz, mało cię znam, mało rozmawiamy. Brakuje mi naszej relacji. Ja wiem, że już jestem dorosła, mam swoje życie, ale tęsknię za tym aby pobyć z tobą i posłuchać, co nam w duszach gra... Tak zwyczajnie jak tato z córką - zobaczyłam błysk w jego oku, myślę sobie: jest dobrze, trzeba kontynuować - Wiesz, znalazłam ostatnio info o takich warsztatach "Tato & Córka  - nowe spojrzenie", chciałabym pojechać z tobą na Tato.Net, co ty na to?

- Ok, czemu nie!

Myślę sobie: nie wierzę, serio, tak łatwo poszło? Tak, tak łatwo, ponieważ to było szczere i prawdziwe. Powiedziałam mu o moich pragnieniach, tęsknotach, podzieliłam się cząstką siebie, a on to uszanował i chciał wyjść naprzeciw. Otworzył się na moją propozycję i z miłą chęcią przyjechaliśmy na spotkanie.


Ten dzień konferencji Tato & Córka w Zabrzu był wyjątkowy. Taki nasz. Nie miałam pojęcia, że połowa projekcji i wymysłów w mojej głowie związanych z naszą relacją, nie mają żadnych rzetelnych podstaw. Usłyszałam od niego tak wiele słów pełnych dumy i podziwu. W tym dniu spotkałam innego mojego tatę. Otwartego, wrażliwego mężczyznę, zatroskanego o moje sprawy, stęsknionego za naszym spotkaniem. Zobaczyłam tatę, dla którego jestem bezcennym darem. Zobaczyłam tatę, któremu mogę zaufać i bezpiecznie powierzyć swe sekrety. W tym dniu zatańczyłam z moim tatą, zjadłam wspólnie wykwintny obiad, obdarowaliśmy się niespodzianką. Byliśmy dla siebie.

Jestem pewna, że kiedy otwierasz swoje serce i decydujesz się podjąć wyzwanie, niebo się otwiera, a z niego wypływa taka MIŁOŚĆ, która jest w stanie rozłupać najgrubsze skorupy i zdjąć wszystkie maski. Ja tego doświadczyłam i dziękuję Bogu za dar ojcostwa mojego taty.


Karolina uczestniczka warsztatów

Tato & Córka- nowe spojrzenie w Zabrzu


Zobacz gdzie możesz pojechać na kolejną edycję?


Zamów audiobook dla ojców młodych dorosłych 
Tato.Net, Powered by Joomla!     Valid XHTML and CSS.     Wykonanie slavo.net.pl.     Design: At Work.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce prywatnościAkceptuję