Bądź w centrum i "ogarniaj"

Fundacja Cyryla i Metodego
NIP: 522-249-96-52
REGON: 013121848

Biuro TATO.NET
tel. (+48) 81 527 99 13
e-mail: info@tato.net

Adres do korespondencji:
ul. Ks. W. Danielskiego 10
20-806 Lublin
Zainwestuj w ojcostwo:


Przekaż darowiznę
Dane do przelewów tradycyjnych:


Odbiorca:
Fundacja Cyryla i Metodego
Nr rachunku BZ WBK:
PL32 1090 2688 0000 0001 3274 5411
Tytuł przelewu:
Darowizna na Tato.Net

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

PatronatyPod patronatem Tato.Net:.
Reklama
Polecamy:

Bądź w centrum i "ogarniaj"

Grzegorz Grochowski


Czy zdarza ci się usłyszeć od swoich dzieci: "tato nie ogarniasz?" Czy zastanawiałeś się, co to znaczy? Dlaczego tak wiele spraw własnych i rodzinnych wymyka Ci się spod kontroli? A może tak świetnie udaje Ci się „ogarnianie” wszystkiego, że zapominasz posłuchać, co mają do powiedzenia inni? Nie jesteś sam - takie problemy ma 99% polskich ojców. Dlatego tegoroczne, VII Forum Ojców Tato.Net, odbędzie się pod hasłem: Słuchać i prowadzić.


Miejsce spotkania - miasto Łódź, położone w pobliżu geometrycznego centrum Polski nie jest przypadkowe. Poszukamy tam odpowiedzi na pytanie JAK ojciec może dziś skutecznie przewodzić swojej rodzinie i DLACZEGO warto podjął się tego wyzwania. Czy jesteś gotów, by znaleźć się w centrum? Nie w celu skupienia na sobie uwagi, lecz po to, by na nowo zwołać rodzinny krąg i zintegrować Was wokół wspólnego celu.


Rodzinny krąg z ojcem w centrum

Rodzinny krąg z ojcem w centrum (fot. S. Braswell, Flickr.com)


W kręgu wszyscy są równi, ale ktoś musi zaprosić na zebranie, zadbać o odpowiedni czas i warunki. Dlaczego to nie miałbyś być Ty? 

Wspaniale być głową rodziny, jednak jeśli mężczyzna nie ma na to ochoty - co wtedy? Nie da się ukryć, że nader często uciekamy od przywództwa w rodzinnym gnieździe. W większości chcemy uniknąć odpowiedzialności za porażki oraz konfliktów z domownikami.

Jedną z najczęstszych barier jest również brak modelu czy choćby pomysłu na styl kierowania rodziną. Jestem przekonany, że przywództwo leży w naturze mężczyzny, jednak nie ma sensu podejmowanie prób odrodzenia patriarchatu. Warto natomiast pytać o styl przewodzenia dzisiaj. 

Kim zatem jest mężczyzna - współczesny integrator, jak możemy zadbać o to, by nie rozpadł się nasz rodzinny krąg, jak nie zatracić zdolności wzajemnego słuchania i rozumienia? Jak nabrać zapału do bycia przywódcą, w jaki sposób "sprawować rządy", aby nie narazić się na wieczne "boksowanie" z domownikami?

Te i inne pytania czekają na mądrą odpowiedź. Być może znajdziemy ją właśnie w Łodzi.
Obecne czasy potrzebują odpowiedzialnych ojców - liderów. Wierzę, że razem "ogarniemy" siebie samych, nasze rodziny, ojczyznę i globalne społeczeństwo. 5 września 2015 roku centrum zarządzania ojcowskim światem przenosi się do Łodzi.
dr Grzegorz Grochowski - Wykładowca PWT w Warszawie, specjalista w zakresie dydaktyki zdolności oraz rozwoju osobistego. Tworzy i prowadzi szkolenia dla rodziców, nauczycieli i młodzieży, dotyczące odkrywania i rozwoju talentów. Trener Tato.Net, założyciel Gdańskiej Akademii Dojrzałości, zajmującej się promocją kreatywnej edukacji przez całe życie. Zarezerwuj miejsce dla siebie na www.forum.tato.net

 
Tato.Net, Powered by Joomla!     Valid XHTML and CSS.     Wykonanie slavo.net.pl.     Design: At Work.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce prywatnościAkceptuję